

| Parameter | Value |
|---|---|
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 100 Ω |
| Length | 2.5 mm |
| Width | 2 mm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Height | 600 µm |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 16 MHz |
| Frequency Stability | 10 ppm |
| Frequency Tolerance | 10 ppm |
| Load Capacitance | 4 pF |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Operating Mode | Fundamental |
| Packaging | Reel |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Drive Level | 1 µW |
Stock: 1560
Distributors
pcbx
Unit Price$0.28811
Ext.Price$0.28811
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.28811 | $0.28811 |
| 10 | $0.24879 | $2.48790 |
| 25 | $0.24053 | $6.01325 |
| 50 | $0.23254 | $11.62700 |
| 100 | $0.22484 | $22.48400 |
| 300 | $0.21701 | $65.10300 |
| 500 | $0.20946 | $104.73000 |
| 1000 | $0.20470 | $204.70000 |
| 3000 | $0.20006 | $600.18000 |
| 5000 | $0.17526 | $876.30000 |
